Laureatka wojewódzkiego konkursu krasomówczego Weronika Kijowska z klasy 3a

Jesteś tu: » Strona główna » Laureatka wojewódzkiego konkursu krasomówczego Weronika Kijowska z klasy 3a

Laureatka wojewódzkiego konkursu krasomówczego Weronika Kijowska z klasy 3a

Dnia 25 października 2012 r. w Częstochowie- Lipiu odbył się XXVIII Wojewódzki Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży.
W konkursie wzięła udział nasza uczennica, Weronika Kijowska z klasy III a i zdobyła I miejsce. Przygotowała
i zaprezentowała dwa tematy: „ Zabawa w przewodnika po mieście Sosnowcu” oraz „ Kartka z  pamiętnika”.

Jury wybrało laureatów w następujących kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas I – VI, szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodzeni laureaci - Weronika Kijowska- reprezentują nasze województwo na Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych i Młodzieży Gimnazjalnej w Legnicy, który odbędzie się w dniach 22-25 listopada 2012r.

Konkurs ma na celu wzbudzać zamiłowanie do języka ojczystego, rozbudzać wyobraźnię i zainteresowanie do historii oraz zabytków swojego regionu. Co roku Wojewódzki Konkurs Krasomówczy wyłania talenty krasomówcze, które zyskują wysokie miejsca na szczeblu ogólnopolskim. Przypominamy, że w 2008 roku uczennica naszej szkoły Zuzanna Łyko zdobyła IV miejsce w Polsce, w 2011 r. nasz reprezentant Wiktor Pikuła otrzymał na Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy dwa wyróżnienia, z czego jesteśmy bardzo dumni! Partnerami konkursu są: Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Rada Prezesów Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego Województwa Śląskiego.

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy, jest niepowtarzalną okazją do zaprezentowania swojego talentu oratorskiego, umiejętności autoprezentacji, sprawdzenia swojej wiedzy oraz pokonania stresu związanego z publicznym przemawianiem !!!.Weroniko, trzymamy kciuki!