Dzień Ziemi 2013

Jesteś tu: » Strona główna » Dzień Ziemi 2013

Dzień Ziemi 2013

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990.

My obchody Dnia Ziemi połączyliśmy z Dniem Samorządności i świętowaliśmy w sobotę, 20 kwietnia. Na ten dzień nasza SZKOŁA RADOŚCI przeobraziła się w KRÓLESTWO SUROWCA WTÓRNEGO.

ZOBACZ RELACJĘ FOTOGRAFICZNĄ

Na porannym apelu Pani Dyrektor przekazała Samorządowi Uczniowskiemu władzę i symboliczne klucze do szkoły. Następnie kandydaci do nowego SU zaprezentowali swoje ,,programy wyborcze" i poprosili społeczność uczniowską o oddanie na nich głosów.
Później klasy udały się do swoich sal, gdzie stworzyli wspaniałe przestrzenne prace z surowców wtórnych na konkurs pt ,,SMOK ŚMIECIOŻERCA". Wszystkie prace były bardzo pomysłowo wykonane, dlatego też jury miało trudne zadanie dokonując oceny i wybierając trzy najlepsze prace. I miejsce zajęła klasa 3b, II miejsce - 5c a III - 5b. Cała społeczność uczniowska obejrzała także z zaciekawieniem przedstawienie przygotowane przez klasy 4b, 5a i 5c pod opieką swoich wychowawców pod tytułem ,,W królestwie surowca wtórnego". Na zakończenie obchodów zostały podsumowane liczne konkursy, które odbywały się w szkole w ostatnich dniach a zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i słodkościami.