Festiwal jabłka 2014

Jesteś tu: » Strona główna » Festiwal jabłka 2014

Festiwal jabłka 2014

W dniu 13 lutego 2014 r. w naszej szkole w ramach realizacji programu „Trzymaj formę” już po raz piąty odbył się  „Festiwal jabłka” zorganizowany przez klasę 4 b. Wszyscy uczniowie częstowani byli jabłkami i zachęcani do codziennego spożywania owoców. Ponadto uczniowie klas IV-VI wybierali najsmaczniejszą spośród pięciu prezentowanych odmian. Zwycięzcą okazały się odmiana Ligol –uzyskując 54 głosy, drugie miejsce uzyskały jabłka Golden Delicious– 22 głosy, a trzecie odmiana Champion – 20 głosów. Dodatkowo na przerwach można było spróbować soku jabłkowego i jabłecznika. W ten sposób uczniowie zachęcali do zdrowego odżywiania i codziennego spożywania owoców. W tym dniu mieliśmy również okazję poczęstować owocami naszych gości z Przedszkola nr 39 w Sosnowcu.