II Wiosenny Turniej Sportowy Uczniów klas I-III

Jesteś tu: » Strona główna » II Wiosenny Turniej Sportowy Uczniów klas I-III

II Wiosenny Turniej Sportowy Uczniów klas I-III

29 kwietnia 2014r. w naszej szkole nauczyciele: mgr Gabriela Bilnik, mgr Agata Pawlik i mgr Damian Usarek zorganizowali II Wiosenny Turniej Sportowy Uczniów klas I-III. Celem  turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia, nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni, inspirowanie uczniów do różnorodnych działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Każdą szkołę reprezentowała drużyna 3–osobowa w składzie: 1 uczeń z klasy pierwszej, 1 uczeń z klasy drugiej, 1 uczeń z klasy trzeciej. Zawodnicy każdej drużyny mieli do wykonania  siedem indywidualnych zadań sprawnościowych, a zdobyte przez nich punkty były sumowane. Zawody odbywały się na sali gimnastycznej i boisku szkolnym.

Najwięcej punktów, a co za tym idzie
I miejsce i puchar turnieju zdobyła drużyna z SP nr 10,
II miejsce po zaciętej dogrywce zajęła drużyna z SP nr 40,
a III miejsce drużyna z SP nr 9.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc medale. Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze.

Organizatorzy imprezy dziękują uczestnikom zawodów i ich opiekunom za udział w turnieju