Festiwal jabłka 2015

Jesteś tu: » Strona główna » Festiwal jabłka 2015

Festiwal jabłka 2015

W dniu 6 marca 2015 r. w naszej szkole w ramach realizacji programu „Trzymaj formę” już po raz szósty odbył się  „Festiwal jabłka” zorganizowany przez klasę 5 b. Wszyscy uczniowie częstowani byli jabłkami i zachęcani do codziennego spożywania owoców. Ponadto wybieraliśmy najsmaczniejszą  odmianę. Zwycięzcą okazała się odmiana Ligol –uzyskując 84 głosy, drugie miejsce uzyskało jabłko Champion – 51 głosów, kolejne miejsca odmiany: Prince – 21 głosów, Lobo – 18 głosów oraz Kortland - 16 . Dodatkowo na przerwach można było spróbować soku jabłkowego i jabłecznika. W ten sposób uczniowie zachęcali do zdrowego odżywiania i codziennego spożywania owoców. W akcję włączyli się chętnie rodzice uczniów pomagając kroić jabłka i piekąc pyszne ciasta.