Wiosenny Turniej Sportowy

Jesteś tu: » Strona główna » Wiosenny Turniej Sportowy

Wiosenny Turniej Sportowy

16 maja 2016r. w naszej szkole nauczyciele: mgr Gabriela Bilnik, mgr Agata Pawlik i mgr Piotr Strzałkowski zorganizowali IV Wiosenny Turniej Sportowy Uczniów klas I-III. Celem  turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia, nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni, inspirowanie uczniów do różnorodnych działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.

Każdą szkołę reprezentowała drużyna 3–osobowa w składzie: 1 uczeń z klasy pierwszej, 1 uczeń z klasy drugiej, 1 uczeń z klasy trzeciej. Zawodnicy każdej drużyny mieli do wykonania  siedem indywidualnych zadań sprawnościowych, a zdobyte przez nich punkty były sumowane. Najwięcej punktów, a co za tym idzie I miejsce zajęła drużyna z SP nr 40, II miejsce drużyna z SP nr 27, a III miejsce drużyna z SP nr 42.  Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc puchary i medale. Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze.

Organizatorzy imprezy dziękują uczestnikom zawodów i ich opiekunom za udział w turnieju!