Halloween w szkole

Jesteś tu: » Strona główna » Halloween w szkole

Halloween w szkole

STRAAAAAAASZNE ŚWIĘTO  miało miejsce w piątek w naszej szkole.
Takiej ilości  palców w krwistym dżemie , osnutych pajęczyną mufinek,
zbiorowiska słodkich duszków, całkiem niewinnych pajączków i  innych insektów,
które skończyły swój żywot w galaretce w naszej szkole jeszcze chyba nie widziano.
Wszystko to  z tytułu HALLOWEEN  święta, które przywędrowało z krajów anglosaskich
i  choć nie wpisuje się w naszą kulturę, zwyczaje, tradycję zyskuje zwolenników
zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, bynajmniej nie ze względów wyznaniowych
ale czysto zabawowych.

Halloween wywodzi się z tradycji celtyckich ale to  nie ponure święto promujące stwory i duchy. Dawno temu ubierano maski i palono ogniska, by odstraszyć złe duchy. Dzisiaj dzieci przebierają się za czarownice, chochliki, potwory, elfy, wróżki. Chodzą od domu do domu, wołając (wszyscy przebrani): TRICK OR TREAT! KTO NIC NIE DA, BĘDZIE BIEDA. W niektórych domach rodziny organizują przyjęcia kostiumowe, grają w gry albo czytają scary stories. Wszyscy wiedzą, że nie ma Halloween bez dyni! Jack-o’-lantern.

Nauczyciele języka angielskiego  postanowili więc dać szkolnej gawiedzi odrobinę powodu do zabawy  ogłaszając konkurs na Halloweenowe gadżety  i trzeba przyznać, że zrobiło się dyniowo na szkolnym korytarzu. Konkurs bardzo poważnie potraktowały dzieci z klas młodszych , które zaprezentowały  najwięcej gadżetów.

Efekty kulinarnych zmagań naszych uczniów  były do nabycia za symboliczną złotówkę, pięćdziesiąt,
a nawet dwadzieścia groszy. Pieniądze, przeznaczyliśmy na zakup skromnych nagród za udział
w konkursie oraz na cel charytatywny  ( dla chorej na raka kości  dziewięcioletniej Julki z Sosnowca).

Część dziewczynek z klasy 6a dzielnie wspierała nauczycieli w przygotowaniu „sklepiku” i sprzedaży.

Jakby ktoś chciał pomóc dziewczynce podajemy nr konta

Stowarzyszenie Klub Motocyklowy JUST RIDERS FG 1 % OPP

Konto BANK BGŻ  S.A. 43 2030 0045 1110 0000 0271 6010
KRS :0000395368 z dopiskiem "GRAMY DLA JULKI"