Śniadanie daje moc!

Jesteś tu: » Strona główna » Śniadanie daje moc!

Śniadanie daje moc!

Wszystkim nam zależy,

aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy!!!

,,Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,
lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień!"

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania
nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Klasy starsze wykorzystały godziny wychowawcze, młodsze zajęcia. Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

Zależało nam, aby wspólnie spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, sałatki warzywno-owocowe i wiele gatunków pieczywa. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków oraz samodzielnie upieczonego chleba.

Wierzymy, że udział w programie oraz akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i szkole.

Podziękowania należą się Wychowawcom oraz Rodzicom dzieci z klas I-VI za wspólne zaangażowanie się w akcję.

zespół SzPZ