Jesteś tu: » Strona główna » Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji
Święta Odzyskania Niepodległości.
Uczniowie klasy VI a oraz VI b  pod kierunkiem nauczycieli
historii i muzyki przygotowali występ pod tytułem

DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI.

zobacz fotorelację

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszyscy uczniowie odśpiewali hymn Polski, a następnie w trakcie przygotowanego montażu słowno-filmowo-muzycznego mogli przypomnieć sobie znaczenie słowa niepodległość i Ojczyzna.
Mieli także okazję poznać najważniejsze wydarzenia z historii Polski w tym również te,
które doprowadziły do utraty, a następnie odzyskania przez Polskę suwerenności.

Recytowanym wierszom towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina oraz piękne piosenki patriotyczne śpiewane indywidualnie przez uczniów oraz przez chór szkolny. Na zakończenie przedstawienia uczniowie zapalili symboliczny znicz oddając w ten sposób cześć wszystkim tym, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. Podczas akademii nastąpiło podsumowanie szkolnych konkursów o tematyce historycznej: „WYDARZENIE HISTORYCZNE W DZIEJACH POLSKI” oraz II FESTIWALU PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ. Laureaci tego ostatniego zaprezentowali się również podczas akademii.