Festiwal jabłka 2017

Jesteś tu: » Strona główna » Festiwal jabłka 2017

Festiwal jabłka 2017

W dniu 27 lutego 2017 r. w naszej szkole w ramach realizacji programu „Trzymaj formę” po raz kolejny odbył się „Festiwal jabłka” zorganizowany przez klasę 6 b. Wszyscy uczniowie częstowani byli różnymi odmianami jabłek i zachęcanido codziennego spożywania warzyw i owoców. Ponadto wybieraliśmy najsmaczniejszą odmianę. W głosowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły. Zwycięzcą okazała się odmiana Ligol –uzyskując 89 głosów, drugie miejsce uzyskało jabłko Champion – 50 głosów, kolejne miejsca odmiany: Kortland – 31 głosów, Prince – 16 głosów oraz Lobo – 10.  Klasa najbardziej zaangażowana w akcję otrzymała nagrodę w postaci pysznej szarlotki. Przeprowadzona akcja miała na celu zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania, zwłaszcza codziennego spożywania owoców i warzyw. W organizację imprezy chętnie włączyli się rodzice uczniów klasy 6b.