Pola Nadziei 2014/2015

Jesteś tu: » Strona główna » Pola Nadziei » Pola Nadziei 2014/2015

Pola Nadziei 2014/2015

W bieżącym roku szkolnym kontynuowano ogólnopolską akcję pomocy hospicjom „Pola nadziei 2014”,
w ramach współpracy z Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

W ramach Szkolnego Klubu Przyjaciół Żonkila zorganizowano zajęcia na którym uczniowie wykonali piękne świąteczne kartki bożonarodzeniowe, które zostały przekazane dla podopiecznych Hospicjum. Odbyło się również dla członków klubu  spotkanie wigilijne, dzieci wykonały ozdoby świąteczne dla swoich rodzin, połamały się opłatkiem i wspólnie kolędowały.

5 grudnia zorganizowano Wieczór Teatralny poświęcony idei opieki hospicyjnej oraz działalności szkolnego koła TPD, z którego część dochodu została przekazana na rzecz budowy domu hospicyjnego. Przeprowadzono również w tym dniu kwestę na rzecz hospicjum oraz przekazano czek w wysokości 500 zł.

Po raz piąty zorganizowano w naszej szkole spotkanie Mikołajkowe w ramach  akcji „I Ty zostań Świętym Mikołajem” dla dzieci z rodzin objętych opieką hospicyjną. W tym roku cała społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie wraz z rodzicami przygotowali mikołajkowe paczki. Była to piękna lekcja dzielenia się z innymi, która uświadomiła nam, że radość można czerpać nie tylko z brania, ale przede wszystkim z dawania. Uśmiech na twarzach tych dzieci był dla nas wszystkich największym podziękowaniem.

Uczniowie brali udział w konkursie plastycznym, promującym budową Domu Hospicyjnego w Sosnowcu pod hasłem „Żonkilowe serce”.

Z okazji Świąt Wielkanocnych przekazano podopiecznym hospicjum piękne kartki świąteczne wykonane przez uczniów.

15 maja 2015 roku   uczniowie Szkolnego Klubu Przyjaciół Żonkila uczestniczyli w  VII „Marszu Nadziei”.

Projekt ten koordynują: pedagog szkolny p. G. Wojtasińska wspólnie z nauczycielami p .J. Żądecką i p. A.Pawlik.