Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Jesteś tu: » Strona główna » Klub europejski » Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

J. W. Goethe  powiedział,  że ile języków  znasz  tyle razy jesteś   człowiekiem. 26. września  jest ustanowionym  przez Radę Europy świętem języków obcych znanym pod nazwą Europejski  Dzień Języków Obcych. Propagujemy w tym dniu języki obce obowiązujące w Europie, wskazujemy na ich przydatność i potrzebę uczenia się. W br. w naszej szkole uczniowie klas 4-6 też starali się zachęcić do nauki języków , co uwidocznili w plakatach reklamowych pod hasłem "Dlaczego warto uczyć się języków obcych" efekty ich prac możemy obejrzeć poniżej.

Uczniowie młodszych klas   natomiast , wykorzystując swoją wyobraźnię  starali się w zilustrować baśnie, czytane im przez nauczycieli: klasy 1 i 2 - wysłuchały Kopciuszka, klasy trzecie - Królową Śniegu.

Klasa 1a po wysłuchaniu bajki udała się na bal do Kopciuszka ze swoimi lalkami z różnych stron świata wykonanymi dzień wcześniej. Zobaczmy jak się bawiły (zdjęcia poniżej).

Trzeba jeszcze dodać , że  wszyscy uczniowie byli zaangażowani w tym dniu w zabawę, która łączyła przyjemne z pożytecznym. Mieli bowiem za zadanie odszukać, umieszczone w rożnych miejscach szkoły (a było ich całkiem sporo) napisy w różnych językach (niemieckim, francuskim , włoskim, hiszpańskim) z kategorii szkoła oraz liczby i postarać się pogrupować je w poszczególne grupy językowe. Częścią  przyjemną  tego zadania była słodka nagroda  za wykonanie zadania.