Halloween w naszej szkole

Jesteś tu: » Strona główna » Klub europejski » Halloween w naszej szkole

Halloween w naszej szkole

Halloween święto podczas , którego doskonale bawią się Irlandczycy, Brytyjczycy,  Amerykanie,  Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością.

W miarę rosnącej  potrzeby  uczenia się języka angielskiego i jego popularności Święto Halloween pojawiło się także w Polsce, w latach 90.

Halloweenzwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony  w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.

Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, trupie , czarownice, itp

A propos czarownic, nauczyciele – opiekunowie  Klubu Europejskiego udali się właśnie w tą noc na polowanie .Niestety nie udało się im złapać czarownic, ale około 190 zostało pozbawionych przynajmniej jednego palca (mogły się dać schwytać dla własnego dobra). A swoją drogą kto by pomyślał, że ich palce są takie smaczne, choć nie prezentują się zachęcająco...