Udział w wielkiej przygodzie krasomówczej w Legnicy

Jesteś tu: » Strona główna » Konkursy » Udział w wielkiej przygodzie krasomówczej w Legnicy

Udział w wielkiej przygodzie krasomówczej w Legnicy

XXXI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci Szkół Podstawowych odbył się w dniach 19 - 21 listopada 2015 roku w Legnicy. W  kategorii klas I –VI uczestniczyło 27 uczniów z 13 województw a wśród nich Julia Tenerle, uczennica klasy 2a. To już czwarta uczestniczka finałów ogólnopolskich z naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy w barwny sposób wygłaszali opowieści o walorach małych ojczyzn. Julia przygotowała dwa tematy: „ Legendę o tym, jak powstało miasto- Sosnowiec” oraz „ moje niezwykłe wakacje nad jeziorem”. Urzekła jurorów naturalnością i swobodą sceniczną. Otrzymała Nagrodę Specjalną Piotra Szymczewskiego. Julko, gratulujemy sukcesu!

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy ma długą historię, która rozpoczęła się w 1971 roku.

Imprezom od początku patronują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Turystyki i Kultury. Organizatorzy podkreślają cele prowadzonych działań: zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia.