Wieczór Teatralny 2010

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia » Wieczór Teatralny 2010

Wieczór Teatralny 2010

Zgodnie z zapowiedziami w czwartek 28 stycznia 2010 r. odbył się Wieczór Teatralny. Występy podzielono na dwie części. Tuż po powitaniu gości przez Panią Dyrektor na scenie wystąpił szkolny chór "Wesołe nutki" i nawiązując do świątecznej atmosfery wyśpiewał kilka pięknych pastorałek. Chwilę później zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt. "Porwanie rusałki".

Popis aktorski najmłodszych aktorów był na bardzo wysokim poziomie. Co ciekawe, tłem muzycznym tego przedstawienia
była muzyka klasyczna, z której nasi wychowankowie uczynili coś niebywałego.
Na tym zakończyła się pierwsza część imprezy. Podczas antraktu po brzegi wypełniła się mała sala, która na tę okazję zamieniła się w karnawałowo-muzyczną kawiarenkę o dźwięcznej nazwie "Cafe Muza". Można tam było nabyć sok, kawę oraz herbatę i pyszne ciasto (również w wersji na wynos). Redakcja "Podróżnika" też przygotowała swoje małe
stoisko, na którym znajdowały się archiwalne numery pisemka oraz gadżety "Podróżnikowe". Po tej słodkiej przerwie goście powrócili na salę widowiskową by podziwiać drugą część przygotowanych występów.
Na początek szóstoklasistki z grupy tanecznej "Sweet dance" odtańczyły bardzo rytmiczny, karnawałowy taniec do utworu pt. "Konga". Kilka chwil później uczniowie z klas VI a i VI c przedstawili spektakl pt. "Z miłości do tańca". Jego integralną częścią były dwa wkomponowane występy muzyczne. Były to: dzwonki chromatyczne "Gisais" ("Earth Song"
M. Jacksona) oraz chór "Wesołe nutki" ("We are the world" M. Jacksona").
Tegoroczny Wieczór Teatralny zakończony został przez Panią Dyrektor zaproszeniem na kolejne imprezy, które będą się odbywały w naszej szkole jeszcze w tym roku kalendarzowym. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Wieczór Teatralny był ogromnym sukcesem, ponieważ po raz pierwszy został powtórzony dla uczniów SP 23
następnego ranka. Dzięki temu pozostali uczniowie mogli zobaczyć to, co ich koleżanki i koledzy przygotowywali przez wiele tygodni.
Taneczny fragment spektaklu "Z miłości do tańca" z tajemniczą postacią sobowtóra Michaela Jacksona, był nawet (na życzenie szkolnej widowni) kilkakrotnie powtarzany!!! Młodzi aktorzy rozdawali później liczne autografy.
Wszystkim organizatorom i osobom zaangażowanym w przygotowania składamy ogromne podziękowania.