,,Miłość niejedno ma imię" PROMOCJA 2005

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia » ,,Miłość niejedno ma imię" PROMOCJA 2005

,,Miłość niejedno ma imię" PROMOCJA 2005

17.03.2005r. -

To już szósty raz odbyła się uroczysta Promocja Szkoły Podstawowej nr 23 w Sosnowcu, której motywem przewodnim było tym razem hasło „Miłość niejedno ma imię”. Uczniowie i nauczyciele zainspirowani wiosną – cudownym czasem zatopionym w zieleni, kolorach kwiatów, marzeniach o miłości przygotowali piękny spektakl ukazujący różne odcienie tego najważniejszego uczucia.

Stowarzyszenie Wiosennych Amorków spełniając ważną misję z werwą i humorem, w rytm znanych i lubianych melodii, poszukiwało rodzącej się miłości. Młodzi aktorzy wykazali się wyjątkowymi zdolnościami artystycznymi, tanecznymi i wokalnymi. Dodatkową atrakcją były występy absolwentek, chętnie wracających do szkoły, w której stawiały swe pierwsze aktorskie kroki. Całości przedstawienia dopełniła wspaniała scenografia, przygotowana przez nauczycieli.

Promocję „Szkołę Radości” uświetnili swą obecnością wiceprezydent miasta Sosnowca – Witold Klepacz, zastępca przewodniczącego Rady Miasta – Jacek Kazimierczak, przedstawiciel Kuratorium Oświaty – starszy wizytator Grażyna Kaczmarczyk, przedstawiciel Wydziału Edukacji – inspektor Teresa Karoń, przedstawiciele Instytutu Slawistyki UŚ, dyrektorzy, wicedyrektorzy sosnowieckich szkół i przedszkoli, rodzice.

Zaproszeni goście poddając się urokowi widowiska, urzeczeni stworzonym nastrojem, nagrodzili twórców tego niezapomnianego spotkania gromkimi brawami i słowami uznania, czemu dali wyraz licznymi wpisami w kronikę szkolną. Wielu z gości opuściło imprezę z zakupionymi w szkolnej galerii ciekawymi pracami plastycznymi wykonanymi przez uczniów szkoły.

Imprezy organizowane w „Szkole Radości” pokazują w jak ciekawy sposób można zaprezentować środowisku umiejętności uczniów i ich nauczycieli. Całość dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, widoczne ogromne zaangażowanie oraz wspaniała współpraca uczniów i ich opiekunów sprawiają, iż  z roku na rok coraz więcej osób pragnie uczestniczyć w tej uroczystości. Jest to ogromne uznanie i wyraz szacunku dla kadry szkoły. Dyrektor Wojciech Rudy i wicedyrektor Bożena Zawada zaprosili serdecznie wszystkich uczestników spotkania na następną – siódmą Promocję „Szkoły Radości”.