,,Szkoła z Klasą" u Prezydenta 2005

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia » ,,Szkoła z Klasą" u Prezydenta 2005

,,Szkoła z Klasą" u Prezydenta 2005

27 września 2005r. nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły z klasą”. Ostatecznie 5030 szkół zdobyło już tytuł Szkoły z Klasą. Nauczyciele z całej Polski spotkali się na uroczystym zakończeniu akcji w Pałacu Prezydenckim. Naszą szkołę reprezentowali pan dyrektor mgr Wojciech Rudy i koordynator akcji na terenie szkoły mgr Marzena Szydło.

Przedsięwzięcie angażujące do dodatkowej wspaniałej pracy nauczycieli i uczniów trafiło pod strzechy - ocenił prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Piotr Pacewicz z "Gazety", współorganizującej akcję, dziękował szkołom za ogromną pracę. Dziękował też prezydentowi, patronowi akcji, za to, że jego udział zachęcił szkoły. - Wprawdzie szkół w programie było tysiące, a prezydent tylko jeden, ale w procentach wygląda to lepiej dla prezydenta. Nawet na najbardziej aktywnym Śląsku w akcji wzięło udział 40 proc. gimnazjów. Tymczasem prezydentów było 100 procent.

- To właściwa proporcja dla prezydentów - odparł Aleksander Kwaśniewski.

Wspólne przedsięwzięcie "Gazety" i Centrum Edukacji Obywatelskiej zaczęło się w 2002 r. Cel: żeby szkoły: uczyły mądrze i ciekawie każdego ucznia, sprawiedliwie oceniały, uczyły myśleć i rozumieć świat, rozwijały społecznie, wzmacniały poczucie własnej wartości, przygotowywały do życia w nowoczesnym świecie (języki, Internet).

Efekt jest imponujący - już po trzech latach co piąta podstawówka i co czwarte gimnazjum ma tytuł Szkoła z Klasą!

Na uroczysty finał do Pałacu Prezydenckiego przyjechali nauczyciele. Dla nich było to wielkie przeżycie. Cały czas błyskały flesze aparatów.