Wizyta studyjna 2012

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia » Wizyta studyjna 2012

Wizyta studyjna 2012

W dniu 26 kwietnia 2012 roku jako jedyna szkoła w Sosnowcu gościliśmy 11 przedstawicieli z 7 krajów europejskich: Belgii, Francji, Turcji, Hiszpanii, Łotwy, Słowacji i Włoch.

Była to wizyta studyjna zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Metodyczny „Metis” w Katowicach, w ramach programu Edukacja i Kultura. Uczenie się przez całe życie. Promocja zdrowia w szkołach – Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie.

Goście mieli okazję zobaczyć wybrane formy pracy z uczniami w zakresie zmiany świadomości społeczności szkolnej w  ramach zdrowego stylu życia:

• gimnastykę korekcyjną
  • zajęcia wychowania fizycznego
  • zajęcia warsztatowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • zajęcia praktyczne - ,,Zdrowe Kanapki”
  • zajęcia warsztatowe w ramach współpracy z hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu
  • indywidualne zajęcia logopedyczne z uczniem niedosłyszącym
  • pokaz zajęć taneczno-ruchowych jako alternatywny sposób spędzania długiej przerwy

Ponadto uczestnicy wizyty zwiedzili szkołę i obejrzeli prezentację multimedialną na temat innych działań prozdrowotnych realizowanych w ramach projektu SzPZ.

Wizyta przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Usłyszeliśmy wiele pozytywnych słów na temat pracy naszej szkoły.

Relacja fotograficzna tutaj