I spotkanie: Poznajmy się

Jesteś tu: » Strona główna » Klub Seniora Rodzinne Czwartki » I spotkanie: Poznajmy się

I spotkanie: Poznajmy się

I stało się! Wreszcie ruszył w naszej Szkole Radości długo oczekiwany Klub Seniora! To pierwsze spotkanie odbyło się w ostatni czwartek października. Po powitaniu wszystkich przybyłych gości przez Panią Dyrektor Bożenę Zawadę (w tym wypadku oczywiście naszych uczniów z babciami i dziadkami), Samorząd Uczniowski

przy wsparciu opiekunów, p. Agnieszki Zaręby-Furgol, p. Magdaleny Jakubczyk oraz p. Wioletty Januszko, przedstawił wierszowaną wersję wprowadzenia do zasad działania naszego Klubu. Poza pysznym słodkim poczęstunkiem, jaki zagwarantowały nam mamy z Rady Rodziców, nie zabrakło także zajęć. Nadaliśmy im tytuł „Poznajmy się”, ponieważ taki właśnie był cel tego spotkania o charakterze organizacyjnym.  Tu zgodnie z ideą tzw. „aktywnego słuchania” wnuczkowie rozmawiali z seniorami, a następnie mieli za zadanie opowiedzieć o tym, czego dowiedzieli się o rozmówcy podczas tej krótkiej wymiany zdań. Tego dnia odbyło się także głosowanie dotyczące wyboru nazwy naszego Klubu. W ten oto sposób mamy „Rodzinne czwartki”. By łatwo zapamiętać terminy spotkań ustalono, że będą one miały miejsce zawsze w ostatni czwartek miesiąca o godzinie 16.00. Za każdym razem będzie inaczej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych seniorów, nawet tych, którzy nie mają wnuczków w naszej szkole!

Do zobaczenia!

Album: