III spotkanie: Warsztaty obsługi komputera i internetu

Jesteś tu: » Strona główna » Klub Seniora Rodzinne Czwartki » III spotkanie: Warsztaty obsługi komputera i internetu

III spotkanie: Warsztaty obsługi komputera i internetu

Tym razem w ostatni czwartek stycznia spotkaliśmy się z seniorami w naszej sali komputerowej. Tu po krótkim wprowadzeniu i pogadanki na temat zasad działania komputera oraz internetu, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w sieci, którą przygotowała Pani Agnieszka Zaręba-Furgol seniorzy i juniorzy

zasiedli do komputerów i przystąpili do zajęć praktycznych. Korzystając z przygotowanych materiałów pomocniczych stopniowo oswajali się z wirtualny światem. Pomocą chętnie służyły tu Pani Dyrektor Bożena Zawada, Pani Wicedyrektor Grażyna Wojtasińska oraz Pani Pedagog Monika Banasik i prowadząca spotkanie – p. Agnieszka Zaręba-Furgol. W tej przygodzie seniorów dzielnie wspierały także wnuki i uczniowie z klasy 6b. Pierwszym zadaniem praktycznym było uruchomienie komputera, a następnie otwarcie przeglądarki internetowej i założenie skrzynki mailowej dla seniora. Efektem końcowym było wysłanie pozdrowień na adres mailowy szkoły. I tak oto nasi kochani seniorzy zaistnieli w wirtualnym świecie i dalsze wspólne lekcje będą już realizować ze swoimi wnukami w domowym zaciszu. Na kolejne spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych seniorów w ostatni czwartek marca. Zabierzcie koniecznie swoją ulubioną książkę, bo tym razem organizujemy popołudnie literackie.

Album: