IV spotkanie: Popołudnie literackie

Jesteś tu: » Strona główna » Klub Seniora Rodzinne Czwartki » IV spotkanie: Popołudnie literackie

IV spotkanie: Popołudnie literackie

Podczas czwartkowego spotkania seniorzy i juniorzy wymieniali się wzajemnie swoimi ulubionymi tytułami dzieł literackich. Nasi uczniowie pięknie czytali wybrane fragmenty z klasyki literatury dziecięcej, a seniorzy opowiadali o tym jakie książki utkwiły im w pamięci na niemalże całe życie. Jedna z babć zaskoczyła nas
przynosząc nowoczesny sprzęt kieszonkowy, służący do odtwarzania audiobooków. Przywołane tego popołudnia tytuły skłoniły do dyskusji i refleksji. W nawiązaniu do poprzednich warsztatów internetowych wspomnieliśmy także o możliwości korzystania z literackich zasobów dostępnych pod adresemwww.wolnelektury.pl. Ze względu na to, że nie możemy się doczekać następnego spotkania w tym wielopokoleniowym gronie, zaplanowaliśmy następne, a zarazem ostatnie w tym roku szkolnym, spotkanie, którym będzie niecodzienny spacer po Zagórzu. Jeśli jednak pogoda nie dopisze, wówczas zajmiemy się pracami ręcznymi i będziemy tworzyć piękne kwiaty z papieru różnymi technikami. Do zobaczenia w kwietniu!